Skoro celý den sedíte, cítíte se zpomalení a vaše tělo nepracuje tak, jak by se vám líbilo? A přitom stačí jen něco málo změnit. Správnými cviky můžete podpořit přirozenou detoxikaci svého těla nebo se zbavit zažívacích problémů. Zařaďte do svého denního programu zkrutové pozice, které tonizují vnitřní orgány střídavým stlačováním břicha.

Obecně jógové zkruty posilují trávicí ústrojí a prodýcháváním plným uvolněným dechem v pozici se orgány masírují, prokrvují. Protahováním se uvolňují i energetické blokády v energetických drahách na povrchu i uvnitř těla. Pozice pomáhají zlepšovat špatné trávení a jsou vhodné spolu s dalšími cviky na rozpohybování stagnací nejen v břišní oblasti.

Toto cvičení doporučuje i herečka Linda Rybová, která o sobě říká: „Nejsem příznivcem drastických půstů, drsných selektivních diet ani žena, co běhá maraton nebo tráví dny v posilovně. Dvakrát týdně cvičím jógalates, jógu nebo pilates, prostě jak se trefím, jak to vyjde. K tomu přidávám ještě dva takzvané „zkruty“ určené přímo pro rozfungování trávicího traktu.“

A dodává: „Také piju Mlýnský pramen, poprvé jsem ho vyzkoušela loni na podzim. Pitná kúra s Mlýnským pramenem je naprosto ideální pro vyladění žaludku a dobré fungování trávicího ústrojí. Já kúru praktikuji 6 týdnů a piji 3 deci „Mlýňáku“ před každým hlavním jídlem. Tahle mírně slaná minerálka mi navíc chutná. Když jsem přes den pryč, beru si s sebou láhev do batůžku. Je to čistě přírodní produkt, takže pro mě ideální. A to i z praktických důvodů, protože kromě případného ohřátí, které můžete vyzkoušet, s ním krom vypití nemusíte nic dělat.

  • Torze v sedu

Jako většina zkrutů má i tato pozice pozitivní efekt na břišní orgány. Zde konkrétně působí tlak stehna na břicho a tlak nadechujícího se břicha do stehna jako „automasáž“ pro břišní orgány.

  • Torze ve stoji (Parivrtta parsvakonasana)

Břišní orgány jsou tímto zkrutem intenzivně zmáčknuty a to podporuje zažívání. Krev dobře cirkuluje kolem vnitřních orgánů i páteře, čímž se „omlazují“.  Tato pozice posiluje a oživuje břišní orgány.

Cvičení by mělo být příjemné, resp. bolest z námahy ho doprovází, ale po dokončení cviku a krátké relaxaci správně během minuty odejde. Po cvičení zůstane příjemný pocit uvolněné, prokrvené, více vitální části těla. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Napište svůj komentář
Vaše jméno