Co je české, to je hezké… Tedy ne vždy to samozřejmě platí, ale obecně se nám líbí podporovat “naše” chytré hlavy a šikovné ruce. Proto bychom vám tentokrát chtěli představit klasickou českou síťovku, která se stává hitem i módním doplňkem.

Za projektem znovuobnovy téhle praktické nákupní tašky stojí Karolína Pechová. Síťovku povýšila na malé umělecké dílko, protože, co kus to originál. Šije se ručně a většina vyrobených kusů se i ručně barví. Nám se líbí i to, že síťovka šetří životní prostředí, protože ji stačí mít složenou v kabelce a při nákupech není třeba nabírat “igelitky” nebo papírové tašky. Karolína také spolupracuje s chráněnými dílnami po České republice, takže by se dalo říct, že taková výroba české síťovky je určitou charitativně – ekologicky – společenskou záležitostí.

Malé historické okénko

Abychom pochopili, jakou má u nás síťovka tradici, je dobré se vrátit do roku 1926, kdy český podnikatel Vavřín Krčil začal vyrábět první síťové tašky – zkráceně síťovky. Nejdřív se na něj spoluobčané dívali s lehkou nedůvěrou, ale nakonec si je získal, protože síťovka byla levná, skladná, lehká a ještě měla šmrnc. Pan Krčil měl na byznys nos a tak brzy ze síťovky udělal malý módní hit, vyráběla se nákupní, vycházková, loketní, na sport, na dámská kola a k mnoha dalším účelům. Byl to takový trhák, že se síťovka začala brzy vyvážet do Francie, Kanady, Švýcarska, Afriky a dalších zemí. No nemáme my Češi zlaté ručičky?!

Zpátky do současnosti

Ale zpátky ke Karolíně Pechové, ta znovu oprášila slávu české síťovky v roce 2012. Nám se líbí, že nezůstala u jednoho modelu, ale snaží se síťovce, kromě praktického využití, vrátit i její módní punc. A daří se jí to dobře, což si můžete ověřit na webu ceskasitovka.cz, kde najdete celou škálu tašek, které vašemu outfitu rozhodně ostudu neudělají.

Foto: archiv

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.