Sportovní batoh využije téměř každý. Na turistiku, při cestování, na kolo i při různých jiných venkovních sportech. Při výběru byste měli myslet na to, kolik věcí a co konkrétně chcete v batohu nosit. Aby byl dostatečně veliký a také aby vám dobře seděl na zádech.

Ve specializovaném e-shopu Bagalio.cz si můžete pohodlně vyfiltrovat sportovní batohy podle určení, objemu, výrobce, velikosti notebooku, který se do batohu vejde a samozřejmě také podle materiálu a barvy.

Jak velký batoh pořídit?

Záleží na tom, kam ho chcete nosit, na jak dlouhé trasy ho potřebujete a co všechno do něj potřebujete dát.

  • Na krátké a jednodenní výlety vám budou stačit batohy o objemu do 20 litrů. Chcete-li s sebou vzít více věcí, bude to objem maximálně 35 litrů.
  • Na víkendové výlety, kdy chcete do batohu přibalit i spacák a karimatku, budete potřebovat batoh o objemu zhruba 50 litrů
  • Na delší výlety, nebo na výlety, kde budete potřebovat více vybavení nebo jídla, využijete batohy s objemem 60 litrů a více.

Na co se dále zaměřit při výběru batohu?

Samozřejmě záleží na vašem vkusu a potřebách, ale jsou určité detaily, kterým byste při výběru měli věnovat pozornost.

  • Dostatek kapes a jejich šikovné uspořádání vám usnadní orientaci v uložených věcech. Minimálně jedna kapsa batohu by měla být přístupná i při zavřeném batohu tak, abyste měli potřebné věci při ruce.
  • Vstupy do batohu. Do batohu budete přistupovat zejména přes hlavní víko. Je ale velmi praktické mít i postranní vstupy, abyste měli rychlejší přístup k věcem a nemuseli vybalovat a přehazovat celý batoh.
  • Ergonomicky tvarovaná zádová část a popruhy batohu. Zádová část musí být patřičně vyměkčená, a zároveň provzdušněná. Popruhy musí být pevné a mělo by s nimi jít dobře manipulovat.
  • Bederní a hrudní popruh. Tyto popruhy vám pomohou lépe rozložit váhu batohu a zabrání sklouzávání popruhů z ramen a vychylování batohu do stran.
  • Doplňky. Kompresní pásky, pláštěnka, popruhy na cyklohelmu, snowboard nebo skialpy.

 

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.