Vánoční svátky jsou pro mnohé dobou dlouho očekávaného přejídání, lenošení a celkového zanedbání životosprávy. Při vhodně zvolené metodě detoxikace lze navíc docílit více pozitivních účinků. Jednak tím můžeme snížit riziko tradičních zimních nemocí, jako je nachlazení, angína či záněty dýchacích cest a jednak nám může detoxikace pomoci zvládnout i neblaze proslulý předvánoční stres.
Mocná síla přírody
Žádná očistná kúra se neobejde bez bylinek. Bylinky jsou obrovským zdrojem minerálních látek, vitaminů, stopových prvků či různých antioxidačních látek. Jejich používáním se posílí zdraví, ale i pokožka, vlasy i nehty porostou do krásy.
Čaj pro úpravu trávení a pročištění
Další z čajů si připravíte smícháním bylinek v tomto poměru: 10 polévkových lžic kopřivy, 2 lžíce květů hluchavky bílé, 2 lžíce heřmánku pravého a vše smíchejte. Na čaj použijte 1 lžičku na šálek (¼ litru vody). Pijte opět po dobu 4–6 týdnů, 1–2× denně.
Detoxikační čaj je jedním z nejoblíbenějších způsobů detoxikace organismu. Proč? Připravit takový čaj je velmi snadné. Detoxikační čaje jsou dnes k dostání v mnoha různých druzích, chutích a vůních, každý si tak může najít ten svůj. Detoxikační čaj chutná a současně prospívá. Navíc se dá zcela jednoduše zařadit do každodenního pitného režimu.
Mezi očistné bylinky můžeme zařadit také chladivou mátu nebo hřejivý zázvor, fenykl, proskurník, len nebo pýr, bylinky, které se odrážejí ve zdravém trávení. Odstranění škodlivin ven z těla podpoří lopuch, resp. jeho kořen.
Očista souvisí s ledvinami a vylučováním, činnost ledvin podpoří vřes, lichořeřišnice, přeslička nebo pcháč oset. Detoxikačních procesů se významnou měrou účastní také lymfatický systém, na jeho činnost má pozitivní vliv ořešák a černý bez.
Foto: pixabay/congerdesign/Couleur