Vysušené, křehké, oslabené a bez lesku nebo s roztřepenými konečky. Takhle naše vlasy někdy vypadají po letním období plném slunce a koupání v chlorované či slané vodě. Naštěstí nic není ztraceno! Ke krásné hřívě si můžeme dopomoci intenzivnější péčí.
Vlasy ozdravte sestřihem
Nejrychlejším způsobem, jak se jednoduše zbavit roztřepených konečků i slabých vlasů, je návštěva kadeřníka. Prospěje i výraznější zkrácení.
Oživte vlasy barvou
Barva dodá vašim vlasům lesk. I v tomto případě se návštěva kadeřníka vyplatí. Odborník zvolí barvu i odstín, který je pro vás nejvhodnější. Vyhněte se rozsáhlému odbarvování.
Dopřejte si vlasový zábal
Vyživující a regenerační vlasová maska nebo zábal zpevní strukturu vašich vlasů a ochrání jejich povrch. Vlasy současně vyživí účinnými látkami, které proniknou do narušené struktury vlasů a zlepší jejich růst.
Výběr šamponu a kondicionéru
Čas od času se vyplatí pořídit si kosmetiku z lékárny, která je bez konzervačních nebo bez parfemovaných látek. Na pokožku i vlasy působí jemněji. Vždy dbejte na výběr správného šamponu dle typu vašich vlasů a nezapomeňte na kondicionér.
Pečujte o pokožku
Vybírejte si přípravky, které pečují nejen o vlasy, ale i o vlasovou pokožku a mají na ni zklidňující a protizánětlivý efekt.
Nepodceňujte česání
I takový zvyk, jakým je rozčesávání mokrých vlasů, může způsobit jejich poničení. Vlasy vždy česejte vhodným kartáčem za sucha, případně použijte přípravek, který usnadňuje jejich rozčesávání. V současné době je na trhu i celá řada výrobků, které se neoplachují.
Pozor na tepelnou úpravu
Pravidelné kulmování, žehlení nebo fénování horkým vzduchem vlasy poškozuje. Vlasy nějaký čas sušte pouze ručníkem, případně se fénujte alespoň studeným vzduchem. Jestliže už po kulmě nebo žehličce sáhnete, použijte předtím na vlasy ochranný preparát.
Buďte v klidu
Deprese, úzkost a stres celkově oslabují imunitu, která vlasovou pokožku chrání před vnějšími vlivy. Snažte se proto být co nejvíce v klidu, relaxujte, sportujte a jezte dostatečnou a hlavně vyváženou stravu.
Výživa zevnitř
Růstu i celkovému zdraví vlasů prospívají zejména potraviny bohaté na aminokyseliny, což jsou ryby, ořechy i různá semínka. Dopřávejte si také stravu se zvýšeným množstvím vitaminu C, E i B a organismu dodávejte i minerály a stopové prvky.
Zajděte k dermatologovi
Krajní možností je návštěva odborníka. Pokud jste v situaci, kdy žádný z předchozích tipů nezabírá, případně máte jiné nebo závažnější potíže s vlasy nebo s vlasovou pokožkou, vyhledejte dermatologa, který vám doporučí sofistikovanější produkty, případně podá včasnou diagnózu.
Foto: Depositphotos/IgorVetushko