Máte už děti doma z prázdninových pobytů a nechcete, aby se nudily? Navštivte již 79. ročník tradiční výstavy exotického ptactva, který se koná v Botanické zahradě UK v Praze na Albertově. Z celé české republiky se sem „slétli“ exotičtí ptáci všech kontinentů a nastěhovali se do 90 voliér, aby je návštěvníci mohli obdivovat až do 2. září.
Téma – stepí i pralesem, nabízí návštěvníkům opravdu bohatou ukázku simulující procházku deštným pralesem i suchou stepí. Maličtí exoti, jako např. vzácná tangara tyrkysová, neboli modrý ptačí diamant připomínající kolibříka, klasičtí papoušci – jako andulky, agapornisové, rozely, korely, barnardi, latamové (migrující do teplých krajin), rozverní lorie mnohobarví a mnoho dalších vzácností, až po majestátní černé labutě zde budou k vidění do konce prázdnin. Nechybí ani zástupci velkých a nejžádanějších papoušků, jako jsou amazoňané, arové, kakaduové a žakové, které zde vystavuje Společnost Laguna – útulek pro opuštěné a handicapované papoušky v nouzi. V koutku Laguny mohou návštěvníci obdivovat unikátní odchov mláďat handicapů, měsíc stará ptáčata ary ararauny a kakaduů bílých. Jejich komentované krmení můžou návštěvníci sledovat v přímém přenosu každý den ve 14 hodin.
Velkou specialitou je párek černých ptáků velikostí našeho špačka. I když stále vykřikují: „Já jsem OREL“, „dej banánek, kafíčko!“ Nejedná se o žádné dravce, ale o vzácné loskutáky posvátné. Jejich domovinou je Indie a jihovýchodní Asie. Jsou to potravní specialisté, živí se pouze ovocem a hmyzem. Dokáží perfektně napodobovat různé zvuky a lidskou řeč i s intonací.
Pro děti je připraveno malé překvapení před vchodem do skleníku – trojice mladých koziček holandských, které si můžou pohladit.